İşsizlik yok, İş beğenmemezlik var

Dünya var oldu olalı her nesil, kendinden bir sonraki nesli eleştirmiş. Kâh tembelliğiyle kâh sorumsuzluğuyla. Bu insan çoğunluğunun düşündüğü gibi düşünmekte herkes özgür. Ama konuya farklı bir bakış açısıyla baktığımızda birbirimizi anlayabiliyoruz.

Yeni nesil dediğimiz nesil, tek bir kişiden ibaret değil. O yüzden gençleri aynı tornadan çıkmışçasına yargılamak, onları anlamamamızı ve araya mesafe koymamızı sağlar.

Teknolojinin ve dünyanın geldiği noktada, bizim iş dediğimiz çerçevenin ve sağladığımız şartların ne kadar günümüze uygun olduğuna dönüp bir bakalım. Patron olmak herkesin koyduğunuz kurallara itaat etmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Eğer onlara ortak bir sıfat yüklemek isterseniz, bu gençler itaat etmeyecek, özgür düşünecek, insanca yaşamak isteyecek, hakkını savunacak, kuralları yıkacak bir nesil olacak.

Bu, holding patronu olsanız da küçük bir lokanta patronu olsanız da bilmeniz gereken gerçekler bunlar. Onlar bizden daha cesaretli ve korkusuzlar.

 

Yorum Sahibi: Hande Muğlalı İnsan Odaklı Kurumsal Gelişim Müşteri Deneyimi I Çalışan Deneyimi https://www.linkedin.com/in/handemuğlali

Yorum Konusu: https://ekremozturk.com/2021/03/17/issizlik-yok-is-begenmemezlik-var/

Başa dön tuşu