Genel

Üniversitemiz Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumundan ‘’Marka’’ Belgesini Aldı

Koordinatör Yardımcısı olarak yer aldığım Kalite Yönetim Sistemi uygulamalarının bir yazılım haline dönüştürülmesi projemizi uygulama sonuçları başarı ile devam ederken, Üniversitemizin bu yazılımının tescili için Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT)  yaptığı başvuru sonuçlandı. Marka tescili amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvurunun kabul edilmesiyle sistemin, ’’Ahi Evran Üniversitesi Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi’’ adıyla anılmasına karar verildi.

TÜRKPATENT Kurumunun yaptığı açıklamaya göre Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünün marka sahibi olduğu vurgulanarak geliştirilen kalite sisteminin ’’Ahi Evran Üniversitesi Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi’’ markası adıyla 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında 10 yıl süreyle 08.06.2022 tarihinden itibaren tescil edildiği bilgisi verildi. Kurumumuza bu marka belgesi resmi prosedür olarak yapılan askıda kalma sürecinin ardından başka herhangi bir sistemle ilişkisinin olmadığının tek ve özgün bir sistem olduğunun anlaşılması üzerine verildi.

Başından beri içerisinde yer aldığım, ve liderlik yaptığım bu projenin başarısı ile gurur duyduğumu belirtmek isterim. Zira iş yaşamımdaki deneyimlerimi ve özellikle PETLAS A.Ş. uygulamaları bu projeye temel teşkil etmesi ve yeni uygulamaların eklenmesi ile bugün yükseköğretim kalite yönetiminde bir model olmuştur. Yıllardır verdiğim emeğin bir sonucu olarak paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu