Genel

Takdirname

Dün karne günü olması nedeniyle sosyal medyada ebeveynlerin karne sevinçlerini izliyoruz. Haklı ve gerçekten guzel duyguların oluşturduğu bir sevinç!
Boy boy teşekkür, takdir, başarı, onur belgesi gibi belgeler paylaşılıyor.
Veliler, öğretmenler ve çocuklar…
Ellerinde bu süslü belgeler ile guzel karelerde, tebessüm eden yüzler, parlayan gözleri görüyoruz.
Hemen hemen tanıdığım herkesin çocuğu, kardeşi, yeğeni, torunu olan öğrencilerin hepsi bu güzel belgelerden aldılar. Okul veya sınıf farketmeksizin alınan bu belgeleri görünce, karne gününden bir gün önce karne zayıf gelecek diye intihar eden Kayserili çocuğu düşündüm. Bu kadar belge alan başarılı çocuklar içinde intihar edecek kadar başarısız çocuklar!
Bir dengesizlik olmalı?
Gerçekten bu kadar başarılı belgeleri hak edecek bilgi ve birikime sahip çocuklar varmı demeden gecemedim. Yada egitim sistemimiz, egitim alan çocukların bu kadar çoğunluğunu bu güzel belgeleri alacak kadar iyi egitiyormu diye sormak gerekir diye düşünüyorum.
Universite yerlerlestirme sınavında sıfır çekenlerin sayısına ve yeni neslin hal, davranış ve düşünce yapılarına bakınca bu belgeleri kolay veriyor gibi geliyor.
Bu kadar başarı belgesi alan başarılı neslin olduğu bir zamanda daha farklı bir ülke olmamız gerekmezmi?
Umarım ben yanılıyorudur diyerek belge alan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum.
#ekremozturkcom

wp-1453539464040.png

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu