Selam olsun, İnsanlığını Koruyanlara

İnsan, içinde barındırdığı sevgiyle sadece kendi mutluluğunu değil, çevresindekileri de aydınlatır. Bilgiyle donanmış, kararlı bir şekilde adımlarını atan insan, yaşamını bilinçli bir şekilde yönlendirir. Üretkenlik, onurun temelidir; insan, yaratıcılığı ve üretkenliğiyle topluma değer katarken, aynı zamanda kendi onurunu da güçlendirir.

Büyüklük, paylaşımın ve dayanışmanın bir yansımasıdır. İnsan, başkalarıyla paylaştıkça büyür, topluma daha fazla katkı sağlar. Merhamet, insanın saygınlığını belirler; başkalarına karşı anlayışlı olmak, insanın karakterini zenginleştirir. Vicdan ise, insanın içsel pusulasıdır; etik değerlere uygun kararlar almasını sağlar ve toplumsal sorumluluklarını yerine getirmesine yardımcı olur.

Sonuç olarak, insanlık değerleriyle donanmış bir birey, sevgi, bilgi, üretkenlik, paylaşım, merhamet ve vicdan gibi temel unsurları bir araya getirerek daha anlamlı bir yaşam sürer. Selam olsun, insanlığını koruyan ve bu değerleri önemseyen herkese.

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

You may also like...

Bir yanıt yazın