Genel

İnsan nimetlere şükretmeyişi yüzünden kahra düşüyor.

“Aradığımıza ulaşıncaya kadar yakarışlar dilimizden düşmüyor; ama istediğimiz verilince de şükrü unutuveriyoruz. Oysa mahrumken nasıl da dua ediyorduk.

Kazanmak zorunda olduğumuz bir sınavın öncesinde nasıl da yalvarırdık! Sevdiğimize kavuşmak için nasıl da ağlayışlarla geçirdiğimiz uykusuz geceler yaşardık! Nice isteğimiz bize sunuluyor yıllardır… İşte şuyumuz veya buyumuz…

Peki yıllardır nerede memnuniyetimiz? Nerede bunları bağışlayana sevgimiz ve bağlılığımız? Nerede bu ilahi lütuflara ilahi emanet gözüyle bakıp özenli ve sorumlu davranışımız? Ne oldu o eski isteklerimize? Artık istemiyor muyuz? Artık beğenmiyor muyuz o yıllardır uğrunda ağladığımız bakışları?

İnsan nimetlere şükretmeyişi yüzünden kahra düşüyor. Nankörlüğü arşın öfkesini çekiyor. Nice kimseler çıkarıldıkları yerden şükürsüzlükleri yüzünden düşürülüyorlar.”

Dr. Muhammed Bozdağ

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu