Bana Dair

Amacım fayda sağlamak…

İnsanoğlu, hangi yaşta ve hangi konumda bulunursa bulunsun; şayet akil bir kişi ise, hep üretmek ve aklını hayatının sonuna kadar kullanmak ve öldükten sonra ürettiği güzel şeylerle anılmayı istemelidir.

Ben de aklı başında ve artı değer üretmeyi ilke edinmiş bir insan olarak, yaşantımıza, hatırda kalacak güzel değerler ortaya koyarak, devam ettirmekten yanayım.
Bu yaşantımızı imtihan olarak bilmeli ve hakiki yaşama (öldükten sonraki gerçek ve baki hayata) giderken; buradaki imtihanı kazananlardan biri olmalıyız…

Bu sayfa ile diğer paylaşım ortamlarında yapmış olduğumuz paylaşımlar gibi daha çok insana ulaşmayı ve fayda sağlamayı hedefliyorum. Blog yazmayı daha özen isteyen bir iş olarak görüyorum. Bu blog tasarımı ve içeriği tamamen kendim tarafından yapılan bir çalışmadır. Bazen blog içine yazı yazmak yerine diğer sosyal medya hesaplarıma paylaşım yaparak, binlerce insana ulaşmanın sorumluluğunu taşıdığımı çok iyi biliyorum.

Önceliğim İnsan Kaynakları ve yönetim sistemleri olup, bu doğrultuda yazmaya ve paylaşmaya çalışıyorum. Ancak ben İnsan Kaynaklarını süreç basamaklarını adım adım yazmayı benimsemiyorum. Önce ”İNSAN” diyorum ve insani özellikleri geliştirici paylaşımlar yapmak istiyorum. İnsanda önce karakter ve duygunun yönetimini çok önemsiyorum. İnsanının bu özelliklerinin güçlü olmadığı hallerde hiçbir alanda başarılı olacağına inanmıyorum. Bir yandan mesleki alanda geliştirirken diğer yandan karakter olarak gelişimide önemsemeliyiz.

Gerek İnsan Kaynakları Yönetimi gerekse yaşama dair diğer bilgileri içeren yazı ve uygulama örneklerinizi bu sayfada paylaşabilirsiniz. Bu sayfaya üye olup, sayfa yöneticisi ve editör gibi görevler alabilirsiniz. Amacım insanlara fayda sağlayacak bu ortamı sizler ile paylaşmaktır.

Ben Kimim…?

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT’TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha sonra 1988 yılında Kırşehir’de bulunan ülkemizin tek yerli lastik (Uçak Lastiği dahil) fabrikası olan PETLAS A.Ş. ye, Makina Kontrol Teknisyeni olarak başladım. Teknik Ressam ve Kesin Hesap Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Fabrikanın üretime başlaması ile AR-GE bölümünde AR-GE Teknisyeni olarak çalışmaya başladım.

Şirketin özelleştirilmesi nedeniyle yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında İNSAN KAYNAKLARI sürecinde çalışmaya başladım. Şirketin Eğitim Departmanın oluşmasını sağladım. Eğitim Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme sürecinin sorumluluğunu üstlendim.

İnsan Kaynaklarının yeniden yapılandırılmasında İnsan Kaynakları Genel, İşe Alım, Ücret Yönetimi, Kariyer Planlama, Performans Yönetimi, Eğitim, İletişim ve Tanıtım, Organizasyon Geliştirme, Endüstriyel İlişkiler, Taşeron Yönetimi gibi süreçlerin oluşturulmasını ve yönetilmesini sağladım.

Ayrıca, kurumsal EFQM Mükemmellik Modeli ve Süreç Yönetimi ekiplerinde yer aldım.

Aynı zamanda 1999 yılında Kırşehir 1. Amatör kümede yer alan PETLASSPOR Kulübünün Müdürlüğüne getirildim. Aynı yıl PETLAS SPOR 3. Futbol Lige yükseldi. 2 yıl Kulüp Müdürlüğü görevini yürüttüm.

2005 yılında Petlas A.Ş.den ayrılarak, dönemin Kırşehir Belediye Başkanının teklifi ile İnsan kaynakları ve Kültür danışmanı olarak çalışmaya başladım. Belediyede çeşitli görevlerde ve müdürlüklerde bulundum. Yerel Yönetimlerde Norm Kadro uygulaması ile Stratejik Planlama Süreçleri, Bireysel gelişim ve kurumsal değişim süreçlerinde danışmanlık hizmetleri verdim.

2005 yılının Mayıs ayında yapılan KIRŞEHİRSPOR kongresinde zamanın Valisi, Belediye Başkanı ve diğer idarecilerin teklifi ile Kırşehirspor başkanlığını kabul ettim.

2009 yılında, Kırşehir Kent Konseyinin kurulması ve tüm olumsuzluklara rağmen yaşaması için çaba gösterdim. 2012 yılına kadar, Kırşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini yürüttüm. Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak Kırşehir’de Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclisinin kurulmasını sağladım. Kırşehir Kadın Emek Pazarı ve Aile Yaşam Merkezi gibi ilklerin oluşma sürecini yönettim.

Ulusal ve yerel boyutta çeşitli dergi ve gazetelerde yazılar yazdım. Yerel Radyo ve Televizyonlarında çeşitli toplumsal programlarının yapımı ve sunuculuğunu yaptım.

İşletme Fakültesi mezunu olmamın yanı sıra, AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Aynı zamanda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde (ODTÜ-SEM), İnsan Kaynakları Uzmanlığı Programını tamamladım.

“Yerel yönetimlerde insan kaynakları modelinin oluşturulması” ve “Ahilik ve İnsan Kaynağının Yönetiminde Eğitim Süreci” konusunda bir çalışma yürüttüm.

2009 yılında Ahi Evran Üniversitesine Eğitim Şube Müdürü olarak geçiş yaptım ve  2012 yılında Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğine İdari Hizmetleri Başkanı olarak göreve başladım. Halen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde Kalite Koordinatör Yardımcısı ve Rektör Danışmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda YÖKAK’ta (Yüksek Öğretim Kalite Kurulu) Dış Değerlendirici olarak görev almaktayım.

İnsan Kaynakları Uzmanlığının yanı sıra Kalite Sistemleri ile Stratejik Planlama süreçlerinde çalışmalarında bulunmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu