Çevrenin Sürdürülebilirliğine Yönelik Çalışıyoruz

Üniversitemizin Sıfır Atık Komisyonu, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter’in liderliğinde bir araya geldi. Toplantıda, Üniversitenin Sıfır Atık yönergesi ve bu kapsamda yapılan hazırlık çalışmaları detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Toplantıya, Sıfır Atık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. İlkay Açıkgöz Erkaya, Rektör Danışmanı ve Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk, Sıfır Atık Komisyon Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Demet Hayriye Özaltun ve Öğrenci İklim Elçileri, Ziraat Fakültesi Öğrencisi Zeynep Eren ve Tıp Fakültesi Öğrencisi Halima Rahmani katıldı. Katılımcılar, Üniversitenin çevre yönetim sistemi içinde yer alan Sıfır Atık, Karbon Ayak İzi, Dumansız Hava Sahası gibi konularda detaylı bilgiler sundular.

Toplantıda alınan kararlar ve yapılan değerlendirmeler, Üniversitenin sürdürülebilirlik ve çevre konusundaki çabalarını daha da güçlendirmeye yönelik önemli adımlar içermektedir.

Sıfır Atık Komisyonu, gelecekteki projeler ve çevresel hedefler konusunda da planlarını paylaşarak, Üniversitenin çevre duyarlılığını artırmak adına önemli bir adım atmıştır.

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

You may also like...

Bir yanıt yazın