Genel

Aklı selim insanlar arıyorum

Yaşadığım kuşak olarak, zamanın en güzel döneminde bir ömür geçirdiğime hep inandım. Elektriğin olmadığı, mevsimlerin ve doğanın, en önemlisi insanın bozulmadığı bir zamanda çocukluk ve gençlik zamanımı geçirdiğim bu coğrafyada yaşanan doğa olaylarına bakınca kalan ömrüme ve gelecek kuşaklarımıza endişe duyuyorum.

Doğayı kendi elimizle bozarken, doğanın intikamını ibretle izliyorum. Mülteci akını ile ulus devletlerin yerine karma milletlerin oluşturduğu, bozulan toplumun getireceği sorunları hayal bile etmek istemiyorum. Değerlerin yok olduğu, başta aile ve toplum değerlerinin kalmayacağı bir gelecekte, yeni kuşakların yaşayacağı ortamı düşününce iyi ki bu dünyaya erken geldim ve bu güzel ülkede, güzel çevrede ve güzel insanlar ile yaşadım diye teselli buluyorum.

Teknolojinin ulaşılmaz ilerlemesine hiç heves etmezken, gaz lambasında ve radyonun ezgileri ile ailemin bir arada olduğu gece sohbetlerini özlüyorum. Güzelim ülke insanımın, çok az sayıda farklı kültür ve etnik farklıları dahi sorun gösterildiği zamanlardan, içinde bulunduğumuz ve gelecekte daha karmaşık hale gelecek farklı ulustan gelenler ile nasıl bir geleceğin beklediği hayalini kurmak bile istemiyorum.

Azda olsa kalan değerlerimize sahip çıkmayı ve bu değeri koruyarak, geleceğin karmaşık dünyasında bir arada ve güçlü kalmayı başaracak aklı selim insanlar arıyorum.

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu