Genel

23 Nisan ve “Doğum Günü”

23 Nisan ve “Doğum Günü”
23 Nisan sabahı “bugün benim doğum günüm” diyerek başladığın günde “bugün benim doğum günümdü” diyerek kapadım.
Bir gün daha geçti ve bir günler ile yılları geçirip aslında bir ömrü tamamlıyoruz.
Doğum günümü kutlayan tüm arkadaşlarıma “Hep birlikte, yalnız gittiğim yollar ve yıllar anlamsız gelir, sevgi ile…” diyerek cevap verdim.
Bu mesajıma bir arkadaş “Merak etmeyin, herkes yalnızdır aslında, yalnız gelir yalnız gideriz, yeter ki kalabalıkta yalnız olmayın…” diyerek cevap verirken onunda çok haklı olduğunu düşündüm.
Bir an dinlediğimin şarkının etkisinde kalıp yaşıma, başıma bakmadan “Penceresiz kaldım Anne” diye haykırmak istediğim zamanların olduğunu düşündüm.
Geçen yılları düşünürken sevdiklerimiz, sevenlerimiz, sevip bildiremediklerimiz hepsi bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti.
Volkan Konak – Ben Onu Sevdim Ya O Bana Yeter (http://www.youtube.com/watch?v=PEvLLJfD1-8) diye söylerken Tahir ile Zührenin hikâyesini hatırlayıp ve “sen elmayı seviyorsun diye elma seni sevmek zorunda değil sözüne bir kez daha hak veriyordum.
Doğum günümü her türlü iletişim araçları ile kutlayan yüzlerce yüzü, gönlü ve düşüncesi güzel insana nasıl teşekkür edeceğimi düşünürken birazda iç dünyamı paylaşmak istedim.
Aslında sayfalarca yazmak istediğim duyguları yaşadığım şuanda şarkılar ve şiirler ile de duygularımı anlatmak isterdim.
Bunca özel ve güzel insanın kutlaması dışında “ah olsaydı, ya o da arasaydı, bir sesini duysaydım, yaşasa da görseydi” diyeceğim insanlarımı da hatırladım.
Geçen yılların muhasebesini yapmıyorum. Yaşadığım sürede yanlışlarım ve doğrularımı zamanında değerlendirmeye çalıştım. Bazen ders aldım, bazen boş ver diyerek geçip gittim. Gün ya da yıl bitti, yarın var.
Geçen yıllarımda bana sevinç ve mutluluk yaşatan ailem, dostlarım ve tanıdıklarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Bu sürede beni üzen, mutsuz eden, haksızlığını gördüğüm insanlara ise hakkımı helal ediyorum.
Kimseye kırgınlığımı yeni yaşıma taşımadım. Herkes dostluğumdan ve sevgimden emin olsun. Kırılmıyorum, kızmıyorum, nefret etmiyorum ve tüm bu olumsuzluklar karşısında herkese “seni, sizi ve sizleri seviyorum” diyorum….
Hz. Mevlana diyor ki:”Marifet nedir bilirmisin…? Taşlara bakan gözlerin çicekleri görmesidir…!”
Bende taşlara bakarken çiçek görmeye çalışıyorum.

Bu doğum günümde varlığını hissettiren herkese sonsuz teşekkür ediyorum.
Selam, sevgi ve muhabbet ile…

Ekrem Öztürk

Kırşehir’in tek Çerkez beldesi olan AKÇAKENT'TE doğdum. İş yaşamına 1984 yılında Ankara’da GALKON A.Ş de Çelik Konstrüksiyon Teknisyeni olarak başladım. Daha Fazla...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu